Jak pielęgnować skórę dziecka?

Wiesz, że skórę dziecka cechuje bardzo wysoka wchłanialność substancji z zewnątrz? Jeśli źle dobierzesz kosmetyk do jej pielęgnacji, możesz nie tylko doprowadzić do uczulenia, ale również wywołać zatrucie całego ustroju. Z Therapy Shower taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Wyjaśnimy Ci dlaczego.

Pielęgnacja dziecięcej skóry
… to trudna czynność. Zwłaszcza na początku, gdy rodzicom brakuje odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim wiedzy odnośnie doboru właściwych preparatów pielęgnacyjnych. Najlepsze kosmetyki dla dzieci powinny spełniać podstawowe warunki:
  • posiadać specjalne atesty bezpieczeństwa;
  • być wolne od parabenów i innych szkodliwych substancji;
  • działać ochronnie;
  • być delikatne dla skóry;
  • dbać o odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry.
Jeden kosmetyk nie załatwi sprawy
…bo aby zadbać o dziecięcą skórę musisz działać kompleksowo. To znaczy, nie tylko zatroszczyć się o jej nawilżenie czy wesprzeć słabo funkcjonujące gruczoły łojowe. Kompleksowa pielęgnacja dziecięcej skóry to także zabezpieczenie jej przed wpływem szkodliwych czynników i składników. Jednym z trudniejszych do całkowitego wyeliminowania jest zawarty w wodzie chlor. Wiesz, że jest to … wysoce szkodliwy wybielacz? To właśnie przez jego dodatek często po kąpieli masz uczucie pieczenia i swędzenia skóry. Czasami możesz też na jej powierzchni zauważyć lekkie zaczerwienienie, a nawet swędzącą wysypkę. Chlor powoduje, że skóra zostaje pozbawiona warstwy ochronnej. Wtedy jest też bardziej narażona na niekorzystny wpływ promieni słonecznych, środków chemicznych, a także niewidocznych gołym okiem mikroorganizmów i wolnych rodników. Teraz wyobraź sobie, na co narażasz codziennie skórę swojego malucha… Możesz tego uniknąć. Zapytasz – jak?
Krystalicznie czysta woda to podstawa
… a zagwarantuje Ci ją Therapy Shower. W jaki sposób? Oczyszczając ją potrójnie. Najpierw ze znajdujących się w niej bakterii. Następnie z resztek rdzy, osadzających się na rurach, którymi jest ona doprowadzana do Twojej łazienki. I wreszcie z cząstek chloru, jakie się w niej znajdują. Na tym jednak nie koniec. Jakie jeszcze daje korzyści Therapy Shower skórze Twojego maleństwa? Otóż kąpiel z Therapy Shower to przede wszystkim:
  • woda wzbogacona o minerały, witaminy i kolagen – co powoduje, że skóra malucha zostaje potraktowana kompleksowo, a Ty nie musisz inwestować w balsamy, kremy czy maści ochronne, gdyż strumień wody zrobi to za Ciebie, pozostawiając skórę dziecka w doskonałym stanie i zapewniając jej idealną kondycję;
  • niezbędne raporty z badań nad bezpieczeństwem dla skóry i oczu;
  • woda całkowicie zdatna do picia;
  • gwarancja bezpiecznego użytkowania – wszystkie komponenty z jakich jest wykonany posiadają atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością.
Nie bez znaczenia jest też to, że tryskająca z niego woda wprowadza w przyjemne uczucie leśnej świeżości, co z kolei ułatwi dziecku zaśnięcie i spokojny sen. Ponadto Waters Therapy Shower to także gwarancja 50% oszczędności przy takim samym ciśnieniu dzięki systemowi napowietrzania wody. Dzięki czemu na kąpieli z nim korzysta nie tylko skóra Twojej pociechy, ale również Twój portfel.
Sam oceń czy Ci się to opłaca 🙂