Waters Therapy Shower odpowiedzią na potrzeby Twojej skóry

Ludzka skóra to złożony mechanizm o sporej wrażliwości na sposób, w jaki jest traktowana. Dlatego nawet drobne zaniedbania względem niej, bardzo szybko dają o sobie znać. Suchość, utrata jędrności oraz szybko postępujące starzenie to tylko niektóre z sygnałów, jakie wysyła nam zaniedbana skóra. Zobacz, jak w prosty sposób  możesz naprawić nawet lata zaniedbań swojej skóry.
Kilka słów o naszej skórze

Skóra to największy organ, który pełni nieskończenie wiele funkcji. Przede wszystkim stanowi ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, ale nie tylko. Jej zadania to również:

  • regulacja gospodarką wodną i cieplną;
  • funkcja ostrzegawcza najczęściej w postaci bólu na substancje drażniące lub uczulające;
  • wspomaganie regulacji ciśnienia krwi;
  • wspieranie funkcjonowania wydzielania hormonów.

Ponadto to w niej magazynowana jest witamina D, której wciąż brakuje Polakom. To również przez skórę wydalane są uboczne produkty przemiany materii. Ponadto skóra to swego rodzaju tablica informacyjna o naszym stanie zdrowia. Wprawne oko lekarza, szybko potrafi ocenić, że na przykład jej przesuszenie może mieć związek z problemami ze strony tarczycy.

Czego nie lubi nasza skóra

Rzadko zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że poprzez tak rozbudowaną funkcjonalność, skóra jest niezwykle wrażliwa na niewłaściwe jej traktowanie. I nie chodzi tu jedynie o złe kosmetyki: ich niewłaściwy dobór, za duża czy zbyt mała ilość. Naszej skórze nie służy również sposób w jaki żyjemy. Szkodzi jej:stres; używki – alkohol, papierosy, ale i kawa oraz nadmiar czarnej herbaty; niedostateczna ilość snu; cukier oraz zbyt tłuste potrawy. W jaki sposób reaguje nasza skóra? Otóż:

  • staje się matowa;
  • zaczyna się łuszczyć;
  • z czasem traci swoją jędrność, gładkość, elastyczność;
  • traci swój blask.

Czego potrzebuje nasza skóra?

Aby zahamować proce destrukcji, należy przede wszystkim zadbać o właściwe nawilżenie skóry oraz dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych. Niezwykle pomocnym w tym celu okazuje się być Waters Therapy Shower. Dlaczego? Z kilku względów. Po pierwsze – doskonale nawilża skórę, ale równocześnie zapobiega ucieczce wody z naskórka. Umożliwia to specjalny wkład, który usuwa chlor z wody, a zastępuje go kolagenem oraz witaminą C. Po drugie – przywraca skórze miękkość. Przyczynia się do tego dodatek jonów ujemnych, w które wytwarzane są dzięki specjalnej budowie dyfuzora. Już po jednym prysznicu, skóra staje się przyjemnie gładka. Po trzecie – odżywia skórę, poprzez dodatek witamin oraz mikroelementy, w które wyposaża strumień wodny dzięki wbudowanym specjalnym filtrom. Warto przy tym nadmienić, że kąpiel z Therapy Shower działa również na zasadzie dobroczynnego, relaksacyjnego masażu.