Zatrzymaj młodość na długi czas!

Mając do wyboru zielone, jędrne jabłka, lub dojrzałe, ale z pomarszczoną skórką – Twój wybór mimo wszystko padnie na te pierwsze. Dlaczego? Bo ich wygląd kojarzy Ci się ze świeżością i … młodością. Jeśli zatem przykładasz taką dużą wagę do wyglądu Twojego jedzenia, to dlaczego tak mało czasu poświęcasz temu, jak prezentuje się Twoja skóra? I nie chodzi tu o perfekcyjny makijaż, ale codzienną pielęgnację. Sięgając po Therapy Shower ułatwisz sobie to zadanie, a Twoja cera nigdy nie zdradzi ile masz naprawdę lat!


Jak i dlaczego starzeje się nasza skóra?

                      
Przyjrzyjmy się dojrzałemu, ale pomarszczonemu jabłku. Jego skórka straciła jędrność. Na jego powierzchni widoczne są często plamki. Gdy je rozkroisz, bardzo często pojawia się wysuszony miąższ. Podobne zmiany zauważysz na swojej skórze. Rozpoczęty proces starzenia zdradzają:

  • zmarszczki – w pierwszej kolejności „atakują” twarz oraz dekolt i szyję. U mężczyzn pojawiają się dużo później niż u kobiet, ale są za to bardziej widoczne i głębsze;
  • utrata blasku – cera staje się matowa i poszarzała;
  • nadmierna suchość – skóra staje się przez to bardziej skłonna do podrażnień;
  • przebarwienia.

Dlaczego starzeje się nasza skóra – pomijając oczywistą przyczynę czyli upływający czas? Prawda jest taka, że często sami całkiem nieświadomie przyspieszamy ten proces. W jaki sposób? Przede wszystkim przez nadużywanie używek i alkoholu. Skóra szybciej się starzeje również wtedy, gdy jemy zbyt tłusto lub w naszej diecie dominuje cukier. Jej starzenie przyspieszają również stres, ale i niewłaściwa pielęgnacja

Czy można temu zaradzić?

Mamy dla Ciebie złą i dobrą wiadomość jednocześnie. Mianowicie procesu starzenia skóry nie da się całkowicie zatrzymać, ale można go skutecznie spowolnić, a nasz Therapy Shower to broń idealna w walce z pierwszymi oznakami starzenia skóry (!). Po pierwsze dlatego, że dostarcza skórze dwóch „odmładzających” składników od momentu, gdy tylko odkręcisz wodę. Są to kolagen – odpowiadający za jędrność skóry i regulujący jej zdolność zatrzymywania wody oraz witamina C – określana w dermatologii i kosmetologii jako witamina młodości, gdyż zabezpiecza skórę przed działaniem wolnych rodników, wygładza zmarszczki, a dodatkowo pomaga walczyć z przebarwieniami. Dostają się one do skóry tworząc duet doskonały.

Po drugie –
usuwając chlor z wody zapobiega przesuszeniu skóry i chroni jej funkcje obronne. Po trzecie – emitując strumień wody bogaty w jony ujemne oraz sprawiając efekt masażu pobudzającego krążenie i utrzymującego jędrność skóry.

Chcesz spróbować? Nasz sklep jest do Twojej dyspozycji, a nasi konsultanci czekają na Twoje pytania. Zapraszamy!