Sesja aromaterapeutyczna w Twojej łazience!

Czy wiesz, że żyjąc w ciągłym stresie szkodzisz nie tylko swojemu zdrowiu? Cierpi na tym również Twoja skóra, która szybciej się starzeje. Zapewniając sobie relaksacyjny prysznic szybko pozbędziesz się tych problemów. Zobacz, jak to możliwe.

Jak stres niszczy zdrowie i skórę?

Krótkotrwały stres mobilizuje nas do działania, ale gdy się przedłuża dezorganizuje nasze życie. Wyzwala przy tym wiele nieprzyjemnych i uciążliwych symptomów, jak: bezsenność, bóle głowy czy nerwobóle, silne napięcie. Ponadto stres wpływa niekorzystnie na skórę. Jak? Po pierwsze – obniża jej funkcje ochronne. Skóra staje się przez to bardziej wrażliwa na niszczące działanie wolnych rodników. Po drugie – doprowadza do jej przesuszenia. Pod wpływem stresu dochodzi do uszkodzenia lipidów odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. To z kolei powoduje, że skóra staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku, a także szybciej widoczne są na niej pierwsze zmarszczki, sińce pod oczami. Ma to związek z uszkodzeniem włókien kolagenowych i elastyny.

Therapy Shower zadba o Twój relaks!

Najszybszy sposób na pozbycie się stresowego przeciążenia, to wszelkiego rodzaju zabiegi relaksacyjne. Najlepiej z udziałem wody, która potęguje doznania relaksu i odprężenia. Aby jednak skutecznie pozbyć się efektów stresu, zarówno z ciała, jak i skóry, należy stosować je regularnie. Taką możliwość zapewnią nam systematyczne kąpiele relaksacyjne z Waters Therapy Shower. W korpusie został bowiem umieszczony specjalny wkład, który w trakcie kąpieli uwalnia do wody olejek eteryczny o zapachu lawendy. Zobacz, na jakie efekty aromaterapii możesz liczyć już po jednej kąpieli (!):

  • głębokie wyciszenie i odprężenie – aromat lawendy wykazuje silne działanie kojące i usuwające wszelkie napięcie, a także przywracające właściwe ciśnienie;
  • usunięcie nadpotliwości – stres bardzo często powoduje, że nadmiernie się pocimy, a olejek redukuje ten stan;
  • likwidacja nerwobóli – olejek lawendowy wykazuje silne działanie rozkurczowe spiętych mięśni;
  • zapobieganie bezsenności – olejek ułatwia zasypianie i zapewnia spokojny sen;
  • łagodzenie bólu głowy – który bardzo często towarzyszy stresowi.

Ponadto korzystając z Waters Therapy Shower pomagasz swojej skórze uporać się z niszczącym ją wpływem stresu. Aromaterapia z Water Therpay Shower dzięki olejkowi lawendowemu :

  • regeneruje naskórek – także w przypadku powstania wszelkiego rodzaju otarć czy ran;
  • czyni skórę gładką i bardziej miękką w dotyku;
  • przywraca skórze jędrność;
  • likwiduje skórne podrażnienia;
  • skutecznie hamuje proces starzenia skóry.

Ponadto prysznic relaksacyjny z Therapy Shower usuwa łupież – który stanowi jedną z częstszych reakcji na stres (zwłaszcza u mężczyzn), oraz łagodzi objawy łuszczycy, które nasilają się w trakcie bardziej nerwowych sytuacji.